რიტუალები და მათი ძალა

665x 20. 05. 2020 X მკითხველი

Když slyšíte slovo rituály, co si představíte? Zpívání, mantry, svatby, oslavy úplňku? Ano, i v takových případech najdeme rituály, ale rituály najdeme i v našem každodenním životě.

Rituály v každodenním životě

Rituály jsou přítomné v našech životech v mnohem větší míře, než jsme si mysleli. Často je přehlížíme nebo si jich ani nevšimneme. Proč? Nad některými činnostmi totiž ani už nepřemýšlíme.

Pokud však začneme rituály provádět záměrně a vědomě, mohou mít neuvěřitelné účinky. Mohou nám pomoci začít cítit hlubší smysl a potěšení v životě. Voda je jen voda. Když ji ale začnete pít každé ráno s citronem a vděčností za každý doušek, bude více vyživovat naše tělo.

Rituály se liší od návyků a praktik, společně ale mohou být vzájemně propojeny a podpoří tak váš život. Moderní doba velí to, že se musíme cítit vždy neustále spokojení, šťastní a veselí. Rituály vám toto všechno nezajistí, pomohou vám ale užít si každodenní chvíle vašeho života tak, aby byly jedinečné.

Návyky, praktiky a rituály

Návyky jsou chování nebo akce, které se opakují tak často, že se stanou automatickými. Šetří naši energii a stávají se automatickými. Tvoří během dne až 40% činností.

Návyky mohou být negativní i pozitivní. Zvažme proto, co nám přináší do našeho života. Zkusme pravidelně uvažovat o tom, co děláme denně bez rozmyslu, zkusme si činnosti zvědomit a zhodnotit, co nám přináší.

Ačkoliv se nám některé návyky mohou zdát nevinné a nevýznamné, opakovaná činnost může mít dopad na naše zdraví, vztahy, finance a štěstí.

Rituály jsou symbolické akce, které mají hlubší smysl, než samotná akce. Obvykle obsahují sled akcí. Rituály můžete použít k podpoření vaší pohody.

Víte, co vás naplňuje? Udělejte z toho zvyk. Potřebujete zlepšit nějakou konkrétní činnost nebo oblast života? Vytvořte si dovednost. Chcete cítit více vědomě a hluboce? Pak si vytvořte rituál.

Proč jsou rituály tak silné?

Rituály jsou v podstatě zvyky více vědomé a ze srdce. Ano zvyky jsou důležité, ale rituály jsou silnější, protože kombinují více návyků a citově vás s nimi spojí. Jednoduchá píseň před spaním může v dítěti vytvořit pocit sounáležitosti a spojení. Takový rituál může zajistit pocit bezpečí. Rituál před spaním vám může pomoci ukončit v hlavě den a připravit se na spánek a odpočinek.

V našich životech nám rituály umožňují pozastavit se, nadechnout se a znovu se spojit s našimi vnitřními potřebami. Ať už připojení znamená vrátit se do kontaktu s přírodou, rituály jsou dokonalým způsobem, jak toto integrovat do vašeho každodenního života.

3 způsoby rituálů, mohou zvýšit vaši pohodu

1) Pomáhají posunout vědomí a energii v určitých denních dobách

Rituály mohou být užitečné po celý den. Od ranních rituálů do polední pauzy po ukončení před spaním. Mohou silně signalizovat vašemu mozku a tělu, že jste připraveni změnit náladu a energii a pohybovat se záměrně do další činnosti.

Nastavte si ranní rituál jako začátek do nového dne. Během obědové pauzy uvolněte ranní stres a připravte se na odpolední práci. Rituál rodinné večeře zas můžeme použít ke sdílení zkušeností a zážitků s těmi nejbližšími. Večerní rituál před spaním (meditací nebo zápisem do deníku vděčnosti) zas pomůže ukončit den a připravit tělo na spánek a odpočinek.

2) Pomáhají uvolňovat negativní pocity a neúspěchy

Rituály nám mohou pomoci se také vypořádat s negativními emocemi. Pokud máte pocity, se kterými se hůře vyrovnáváte, vytvořte si rituál k jejich zpracování (pálení svíčky, pochování na zahradě, zápis ddo deníku a následné roztrhání, apod.)

3) Vytvářejí význam věcí, na kterých nám záleží nejvíce

Rituály přidávají hlubší význam a povědomí o tom, na čem záleží nejvíce, a přinášejí větší uznání tomu, co máme.

Jak vytvořit rituál

Určete si nejnáročnější denní dobu a popište si sled činností, které už děláte. Jste s tímto sledem spokojeni? Jak se chcete cítit po dokončení rituál.

Stanovte si záměr rituálu: jaký výsledek by rituál měl mít?

Stanovte si slovo k posílení záměru: vyberte si slovo, kterým tento výsledek posílíte.

Změňte tento úkol tak, abyste dosáhli výsledku a zažili požadované pocity

Přidejte zvuky, vůně, světla – vše, co podpoří vaši energii a energii rituálu.

3 věci, díky kterým budou vaše rituály silnější

სვეტო

Měkké osvětlení svíček a lamp automaticky vytváří klidnou atmosféru a umožňuje vám připojit se k hlubšímu já. Pokud vytváříte energizující rituál, zvažte využití přímého slunečního světla k oživení vaší energie.

ხმა

Používejte hudbu k podpoře účelu vašeho rituálu. Vyberte si relaxační hudbu pro péči o sebe, ticho pro vychutnání přírody, populární hudbu pro vytvoření pospolitosti, nebo rychlé tempo rytmu pro rituály zaměřené na akce, jako je vaření.

ვაზნა

Použijte éterické oleje k vyvážení, harmonizaci a podpoře zdraví vaší mysli, těla a ducha. Mohou být začleněny do vašich rituálů odpočinku, meditace, studia a cvičení.

რჩევები Sueneé Universe- ის ელექტრონული მაღაზიიდან

Wolf-Dieter Storl: Shamanic ტექნიკა და რიტუალები

Shamanic ტექნიკა და რიტუალები, splynutí s přírodou – o tom všem umí autor Wolf-Dieter Storl vyprávět velmi podrobně. Nechte se těmito rituály inspirovat i v dnešní uspěchané době a objevte klid v sobě.

Wolf-Dieter Storl: Shamanic ტექნიკა და რიტუალები

მსგავსი სტატიები

დატოვე პასუხი